AMEDSPOR’DA HEDEFLER BÜYÜK

0
749

Amedspor, geçen hafta olağan kongreyle yeni başkanını ve yönetimini seçti. Gerçekleşen seçime tek listeyle giren eski başkanlardan Av.Metin Kılavuz, Amedspor’un yeni kulüp başkanı olarak seçildi. Metin Kılavuz spor camiasında tanınan, deneyimli, başarılı özellikle de tesisleşme konusunda attığı adımlarla ünlenen bir spor adamı. Amedspor’un eski adıyla Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor’un şampiyon olduğu sezonda takımın başkanlığını yürütüyordu.

Şampiyon olunan süreçte, sezonun ilk 13 maçın tamamını kazanarak kırılması zor bir rekoru da elinde bulunduran Amedspor, 22 ay boyunca maçlarında direkt kırmızı kart görmeyerek Dünya centilmenlik alanında öncü bir kulüp haline gelmişti. 2000’den fazla lisanlı sporcu ile o dönem Türkiye’nin en çok sporcu bulunduran 2. kulübü de olan Amedspor, yeni sezona da bu başarıları tekrarlama hedefiyle giriyor. Bu anlamda yeni yönetimin göreve gelme süreci taraftarlar arasında yeni bir heyecan ve umuda yol açtı. Nitekim göreve gelinen bir haftalık süreçte, basında ve kamuoyunda daha çok görünülebilir bir Amedspor izliyoruz. Bunun da en önemli nedenlerinden biri, Av.Metin Kılavuz’un geniş bir taban desteğini arkasına almış olması. Kongrede yaptığı konuşmada bunun özellikle altını çizen yeni Başkan, kulübü herkesin sahiplenmesi gerektiğini ve her türlü fikre açık olduklarını, herkesin bu süreçte Amedspor’a destek olması gerektiğini ifade etmiş; “Amedspor Sensin” şiarıyla göreve başlangıç yapmıştı. Taraftar grupları, sivil toplum kuruluşları, yerel yönetimler, spor taban birlikleri, Ticaret ve sanayi odasının da bu çağırıya pozitif yanıt vermesiyle Amedspor uzunca bir süreden sonra sezona umutla ve heyecanla başlıyor.

Yeni seçilen yönetim görev dağılımı yaptıktan sonra Teknik Direktör Ramazan Erin ile anlaşmaya vardı. Spor kamuoyunda pek tanınmamış, deneyimsiz gibi gözükse de, bu algının yanlış olduğu kanaatindeyim. Çünkü Amedspor’un şampiyon olduğu sezondan itibaren 5 sezon boyunca Amedspor’da görev almış genç teknik direktör takımın kronikleşen sorunlarına hakim bir pozisyonda. Bu anlamda bir şansı hak ettiğini düşünüyorum ve başarılı olacağına da inanıyorum. Sonuç olarak bu takım geçen sezonlarda Taner Taşkın ve Ahmet Akcan gibi kariyerli hocalarla da çalışıp beklenen çıkışı, başarıyı bir türlü sağlayamadı. Ramazan hocanın yardımcıları yıllarca sporun içersinde yer almış deneyimli ve tecrübeli isimlerden oluşuyor. Yurtiçi, yurtdışı bir çok yerde oyuncu izleyen teknik heyetin gelecek sezonları da düşünerek transfer politikasını belirleyeceği ve kadroyu oluştururken buna dikkat edeceğini tahmin ediyorum.

…Ve edindiğim bilgilere göre, Amedspor’un Eren Derdiyok, Muğdat Çelik, Mervan Çelik ve Mirkan Aydın gibi yıldızlarla temas halinde olduğu tranfer gündemini ve kamuoyunu sarsacak bir transfer gerçekleştirerek tüm dikkatleri üzerine çekmeyi de planladığı bilgileri mevcut. Bu tür bir transferle kombine ve forma satışlarında ciddi bir gelir de hedefleyen Amedspor, ekonomik olarak zorda olunan bir dönemde çıkış yolu olarak alternatif arıyor. Böylesi bir transferlerin bütçesel olarak Amedspor’u zorlayacağı açık olsa da, transferi üstlenebilecek bir sponsorluk arayışlarının da devam ettiğini biliyorum. Gelecek hafta Amedspor’un transferde biraz daha somut adımlar atacağı aşikar, nitekim söylentiler ve bilgiler gösteriyor ki; ciddi isimlerle ciddi görüşmeler hala devam ediyor. Transfer komitesi yoğun bir şekilde transfere yönelmiş durumda. Bu isimlerden biri gelecek sezon Amedspor forması giyecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Bu sezon, Amedspor’da hedefler büyük. Bu hedeflerin başarılı olabilmesi adına da, Amedspor taraftarına ve takıma gönül veren, ekonomik anlamda güçlü isimlere büyük iş düşüyor. Ben de “Amedspor Sensin” diyorum ve milyonlarca taraftarı olan Amedspor’a yeni sezonda başarılar diliyorum.

Ferhat DEMİR

Loading spinner

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here