HUZURLARINIZDA BEŞİKTAŞ

0
1066

Yine bir Cumartesi akşamı ve rakip Gençlerbirliği. Herkes maç oynanmadan 3 puan cepte, en az 3 fark atarız rahatlığıyla maçı oynanmadan kazanırken, ben son zamanlardaki sağlamcı zihniyetim ve korkularımla maçı izlemeye başladım.

Maçı izlerken ilk dikkat ettiğim detay çok ilginçti. Gençlerbirliği hücum oynayan ama bi o kadar da savunma anlayışı ile Beşiktaş’ın pozisyon bulmasını engelleyen bir anlayış ile sahadaydı. Hatta bir pozisyonda Gençlerbirliği takımı kaleci Hoff dışında 10 kişi ile Beşiktaş yarı sahasında gol arıyordu.

Sahadaki oyuncu kalitesinin yanında seyirci desteğini de arkasına alan Beşiktaş, Babel’in son vuruşlarındaki şansızlığı nedeniyle 3 gol pozisyonunu deniz tarafındaki kalenin etrafındaki martıları hedef alırcasına sonuçlandıramıyordu. İlk yarının sonunda eşitliğin bozulmaması Gençlerbirliği’nin direncini arttırdı. İkinci yarı son üç maçın yıldızı Tolgay’ın asisti ve “21 milyon Euro verilirmi, verilmezmi” tartışmalarıyla gündemden düşmeyen Talisca’nın golüyle üstünlük sağlasa da, son 25 dakika farkı artıramamanın gerginliği ile maç tamamlandı. Şahsi düşüncem; çok önemli bir 3 puanı hanesine yazdırdı Beşiktaş. Artık son haftalara girilirken her 3 puanın daha fazla önem kazandığını düşünürsek, Beşiktaş önemli bir virajı geçti diyebiliz.

Negredo, Medel ve Tolgay gerçekten çok etkili çok hırslı ve çok faydalı oyuncular Beşiktaş için. Alınan 3 puan ve zaiyat vermeden tamamlanan bu önemli maç, haftaya oynanacak Başakşehir maçına moral olarak hazırlanmasını kolaylaştıracaktır.

Quaresma’nın olmamasının, Beşiktaş için ciddi bir avantaja dönüşme ihtimali oldukça yüksek görünüyor.

Müsabakanın hakemi benim ve tüm spor kamuoyunun kafasında ciddi soru işaretlerini barındırıyordu ama benim nazarımda mükemmele yakın bir maç yönetti. Atiba’nın pozizyonu penaltı olarak değerlendirilse de, geçen hafta Talisca’nın eline çarpan penaltı pozisyonunu düşündükçe birşey diyemiyorum.

Beşiktaş taraftarı her zamanki gibi müthiş bir destek ile hem baskı kurdu, hem de taç hırsızlığı yapmamıza gerçekten kurduğu baskı ile destek oldu..

Sezon sonunda kimin şampiyon olacağını söyleyemem ama Beşiktaş’ın Osmanlıspor ile oynayacağı sezonun son maçının son dakikasına kadar bu yarışın içinde olacağı bir gerçek.

Saygılarımla…

Alper KAYMAZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here