Alper Kaymaz Kimdir?

23 Nisan 1980 günü saat 05:00 sularında Elazığ’ın meşhur ebelerinden Beşiktaş’ın efsanevi futbolcularından Ulvi Güveneroğlu’nun annesi ebe Nazife tarafından dünyaya getirildim ve Beşiktaş ile ilk yakınlaşmam böyle oldu. Sonrasında Beşiktaş’lı bir babanın oğluna bıraktığı en önemli mirasın sahibi oldum. 5,5 yaşında ilkokul hayatım başladı aslında normal şartlara göre erken ama babam ile okula gide gele okumayı öğrenmişim okul müdürü de boşuna vakit kaybetmesin diye kaydımı yapmışlar. Okul hayatının zorlukları ile uğraşırken diğer yandan fanatik bir Galatasaray’lı bir dayının baskıları ile mücadele etmeye başladım. Dönemin şartlarına göre reddedilemeyecek oyuncak tekliflerine karşı dik duruşum hala dayımın dilindedir,o zamandan belliydi Alper’in Beşiktaş tutkusu der.

1985-1986 sezonundaki şampiyonluğu babamın bana şampiyonluk hediyesi olarak aldığı oyuncak tüfek ile hatırlasamda 1989-1990 sezonundaki şampiyonluğu hiç unutmuyorum saat 16:00 sularında 23 AY 578 plakalı petrol yeşili Şahin marka otomobilimizin arka camından dışarı çıkıp elimde Beşiktaş bayrağı ile şehir turu yaptığım an hep aklımda. Sonrasında Orta Okulu Elazığ Mezre orta okulunda tamamladım ve ilk 2 yılımda Beşiktaşımın şampiyonluklarını doyasıya yaşadım, maçlara gitme şansım yoktu ama televizyon ve radyodan hep takip ederdim, kazanınca sevinç kaybedince hüzün gözyaşlarım hiç eksik olmadı.

Lise Hayatıma Elazığ Balakgazi lisesinde başlayınca artık Beşiktaş’lılığım bir tutkunun ötesine geçmişti ve başta babam olmak üzere çevremdekileri rahatsız etmeye başlamıştı.

Lise eğitimimi tamamladıktan sonra çok ilginçtir futbol hakemliği yapan arkadaşlarıma inat bende hakem oldum ve yaklaşık 5 yıl boyunca TFF’de il hakemliği yaptım bu sıralarda Fırat Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe bölümünü okuyordum. Hakemlik ve okul bir arada çok güzel gidiyordu ve hakemlik gerçekten bir bağımlılık yaratmıştı bende süper ligde hakemlik yapma hayalleri oluşmuştu. Okul bitince Lisans eğitimimi Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü ile tamamladım. 2015 yılında Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesinde Yönetim ve Organizasyon alanında yüksek lisans eğitimimi tamamladım. 2005 yılında hayatımda önemli bir yere sahip olan hatta ikinci memleketim dediğim Diyarbakır’da ilaç endüstrisinde iş hayatına başladım, ve çok farklı şehirlerde çalışma fırsatı buldum yaklaşık 13 yıllık bu süreçte hem maddi hem manevi olarak her zaman Beşiktaş’ımın içeride ve dışarıda yanında olmaya çalıştım. Şu an TFF resmî il gözlemciliği görevimi de yürütmekteyim.

Böyle bir platformda bulunmak ve böyle bir ekip ile çalışmak inanılmaz keyifli. Okuyucularıma tavsiyemdir. Hayatlarında görebilecekleri;

  • En objektif Galatasaraylı Utku’yu,
  • Avrupa futboluna dair her türlü bilgiye ulaşabilecekleri Rojhat’ı,
  • Barcelona kongre üyesi Fahri’yi,
  • İkinci liğ meraklıları için Ferhat’ı,
  • Futbola dair mükemmel anıları ile Zafer abiyi
  • ve tabii ki bizi burada buluşturan gerçekten sporu en içten hali ile yaşayan her kademesinde görev yapan editörümüz Fırat’ı,

Okumak ve takip etmek inanın çok keyif verecek sizlere…

Siyah Beyaz & Yaşam Ölüm