Fırat Kasımoğlu Kimdir?

79 senesinde Bingöl’de doğmuş olsam da, bu yaşıma kadar Afyon, Sinop, Manisa, İzmir gibi birçok ilde yaşadım.

Eğitim-Öğrenim geçmişim; Gerze İnkılap İlkokulu, Emirdağ Mithatpaşa İlkokulu, Emirdağ Anadolu Lisesi, Manisa Fatih Anadolu Lisesi ve son olarak İzmir Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi.

2004 yılından bu yana da Diyarbakır’da eczacılık yapıyorum.

Futbol ile olan dostluğum Gordon Milne döneminin meşhur Metin, Ali, Feyyaz’lı efsane yıllarıyla başladı, Ercan Taner’in Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi maçlarındaki çığlıklarıyla zirveye çıktı. Avrupa Futbolu ile olan yakınlığım ise Ferguson’un efsane takımının doğuşuna denk gelir. Bu major etmenlerin kanıma girmesiyle beraber, bütün Türkiye ve Avrupa futbolunu, kimi zaman stadyumlarda, kimi zaman TeleOn, Cine5, D-Smart, Tivibu, LigTv, BeInSports eşliğinde dumanaltı kıraathane köşelerinde, evde dekoder başında takip ederken buldum kendimi. Yıllardır futbolu, her statüsüyle yazar, çizer, konuşurum. Artık bu işi kendi kurduğum ekibimle daha evrensel boyuta taşımaya karar verdim ve holiganSPOR’u kurdum. Bir kısmınız beni eski bloğumdan tanıyabilir. En son olarak ta, şu an Spor Toto 2.Lig’te bir takımın yöneticiliğini yapıyorum.

Futbolu farklı açılardan ve görünmeyenlerden konuşmayı severim. Monoton mevzular bana göre değil. Zaten makalelerimde, belki de daha önce hiç ele alınmamış, konuşulmaya cesaret edinilmemiş, önemli fakat gözden kaçmış konuları bulacaksınız.

Düşünce, fikir ve projelerimi paylaşmayı düşündüğüm bu platformdan, siz değerli okuyucularımızı tatmin edebilmek, kafalarınızda bazı soru işaretleri uyandırabilmek, kemikleşmiş doğru bildiklerinizi irdeleyebilmenizi sağlamak dileğiyle,

Sevgilerimle..,