TANI BİZİ

Özellikle bir kısmına tanık olduğumuz son 50 sene içerisinde, spor bütün Dünya’da çok etkin ve belirleyici bir konuma ulaştı. Spor’u bütün Dünya’da bu konuma taşıyan, lokomotif rolü üstlenen branşı ise futbol oldu diyebiliriz.

Ben her zaman her yerde söylediğim gibi; sporun evrenselliğine inanırım ve savunurum. İçerisinde bulunduğumuz yüzyılda, futbol artık sınırları aşmış, neredeyse iki ülke arasında diplomatik barış yada diplomatik savaş çıkarabilecek güce kadar ulaşmıştır.

Yine son zamanların artan ivme ile büyüyen çılgın akımı endüstriyel futbol ise, birçok ülkenin ve/veya şehrin primer gelir kaynaklarından biri olmuş hatta turizme yön vermeye başlamıştır.

Avrupa’da hatta Dünya’da futbol bu aşamada iken, peki Türkiye’de durum nasıl?

Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki; Türkiye bir futbol ülkesidir. Futbolda sportif olarak başarısız olmamız, bir ekolümüzün olmaması yada futboldan yeterli parayı kazanamamız bu gerçeği değiştirmez. Bunlar hep yönetimsel hatalar.

  • Çok ciddi bir ekonomik krizi, bir maçlık zaferle unutabiliyorsak,
  • Savaşın ortasında aklımız akşamki maçta olabiliyorsa,
  • Cebindeki son 10 lirayı, maç biletine verebilen yüzbinlerce vatandaşımız varsa,

Türkiye bir futbol ülkesidir, kesin ve net..!

Tribünlerin boş kalması, dekoder satışlarının yavaşlığı, sportif başarısızlıklar vs hep yönetimsel eksiklikler. Ben en kısa zamanda doğru yönetim ve doğru stratejilerle ülkemizin özellikle futbolda zirveye yerleşeceğine inananlardanım. İşte tam da bu noktada başarıya giden yolda, doğru ve yapıcı eleştirilerin öneminin altını çizmek istiyorum..;

Birkaç madde ile özet geçtiğim başarısızlıkların en büyük nedenlerinden birinin, ülkemizdeki yanlış basın olduğunu düşünüyorum. Yanlış basın, taraftarı da yanlış yönlendiriyor. Yanlış yönlendirilmiş taraftar, kulüpleri yanlış yönlendiriyor, hataya itiyor. Yanlışa itilen yönetimler de, takımları yanlış yönetiyor.

Bu hatalar zincirinin ilk halkası olan “basın” konusunda değişiklikler olabilirse, ülke futbolu ayaklarının, domino taşları misali sırayla değişeceğine ve hepimizin yürekten özlediği başarı ve barış ortamlarının yakalanabileceğine yürekten inanıyorum. İnanmakla kalmayıp, inandığım bu değerler uğruna, taşın altına elimi koyma ve üzerime düşeni yapma kararı aldım. Bu uğurda ve bu hedefte çok güvendiğim ve çok inandığım bir ekip kurarak, ülkemizin hizmetine giriyoruz.

holiganSPOR bir ekip

Çok inanan, çok araştıran, çok tecrübeli, çok bilgili, emekçi bir kadro. Yıllardır Türkiye sporunu yazan, okuyan, araştıran, emek veren biri olarak; bu ekibi kurarken, her bir arkadaşımı titizlikle, çok irdeleyerek, çok düşünerek Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden seçerek kurdum. İnanıyorum ki; ortaya inanılmaz evrensellikte ve kalitede bir ekip çıktı.

Elimizden geldiğince her kesime, her takıma, her lige yer vermeye çalışacağız. Mutlaka ki, giremediğimiz takım ve ligler olacaktır. Aklınıza yanlış birşey gelmesin. Bunun nedeni, ekibime dahil edebileceğim kalitede, o tarz bir tanıdığımın olmayışıdır. Önümüzdeki hizmet süresince aramıza yeni katılan arkadaşlarımız da, aramızdan ayrılan arkadaşlarımız da olabilir..!

Grubumuzun adında yer alan “holigan” kelimesi aklınızda yanlış bir izlenim oluşturmasın lütfen. Biz holigan kelimesinin ateşini, heyecanını ve tutkusunu alıyoruz. Siz değerli takipçilerimize, rahatlıkla, nezaket ve entellektüel seviyesi üst düzey bir blogun garantisini ve sözünü veriyorum.

Bu uğurda ilk yardım aldığım, beni kırmayan ve siteme destek vermeyi kabul eden holiganSPOR‘un ilk bloggerları;

  • Tekirdağ/Malkara ilçesinde Zafer Eczanesi’nin sahibi Sayın Ecz. Zafer İLGÜN
  • Elazığ’dan Roche İlaç Müstahzarları AŞ Bölge Sorumlusu, eski hakem, şu an TFF gözlemciliği yapan Sayın Alper KAYMAZ
  • Bursa’dan MSD İlaç Sorumlusu Sayın Utku ŞEN
  • Şuan Tıpta uzmanlık Sınavı’na hazırlanan Sayın Dr. Ferhat DEMİR
  • Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kardioloji Uzmanı Sayın Dr.Rojhat ALTINDAĞ
  • Siverek’te Karabahçe Eczanesi’nin sahibi Sayın Ecz.Fahri DİLDEŞ

ve

  • Diyarbakır’da Ekin Dila Eczanesi’nin sahibi bendeniz Ecz.Fırat KASIMOĞLU

Siz değerli okuyucularımıza,

okudukça düşüneceğiniz,

daha önce aklınıza gelmeyen ayrıntıları bulacağınız,

farklı bakış açısı ve perspektif kazanacağınız,

kimi zaman kabullenmekte güçlük çekeceğiniz,

kimi zaman eğleneceğiniz,

nezaket ve entellektüel seviyesi en üstte, keyifli bir blogun sözünü veriyoruz…

 

Sevgi ve Saygılarımızla

 

 

holiganSPOR

Genel Koordinatörü

Fırat KASIMOĞLU