ZAMAN LAZIM

0
256

Güzel, serin bir Sivas akşamında, nemden, sıcaktan uzak bir futbol ortamında, dış etkenlerin bahane olamayacağı bir ortamda  başladı Beşiktaş için sezonun ilk maçı…

Başlama düdüğü çaldığında, takımda Boyd ve yeni stoper Ruiz dışında oyuncu kadromuz aynı ama sistem farklıydı. Müsabakanın 10.dakikasında, bu formanın artık ağır geldiği oyuncular, sahada kendini göstermeye başlamıştı..;

Kaleci Utku’yu ısınırken takip ettim, çok heyecanlı ve hiç antreman yapmamış gibi, kaleci antrenörünün sürekli ona bişeyler anlatması beni çok düşündürmüştü.

Sonrasında iki bek, “artık biz bu işi yapamıyoruz, çok zorlama hoca” der gibiydiler. Özellikle Caner, sadece antremanlarda çift kale maçta değerlendirilmesi gereken bir oyuncu modunda olması gerekiyor.

Orta sahada adım atamayan Medel, sakatlıktan yeni çıkmış Dorukhan ile hücumcu efsane oyuncumuz Q7’nin müthiş yapay oyun zekası birleşince, bugün Sivas’tan puan almak neredeyse imkansızdı.

Hücumda 9 numaranın ağırlığının farkında olmayan, belkide maksimum yeteneğini sahaya yansıtan Güven ile olmayacağı aşikardı.

Yani atan ile tutanın yok, iki bek rezalet, orta sahan donuk, sol hücumcun bencil ve ukala. Bardağın dolu tarafından baktığımızda ise, 3-0 gibi farklı bir skorun, sadece bireysel hatalardan kaynaklanması aslında iyiye işaret.

Hoca ilk maçta eskileri hem taraftara hem de yönetime gösterdi. “artık bunlarla olmaz” demeye getirerek, Cuma günü Göztepe maçında farklı bir 11 sahada olacaktır. Özellikle aksayan bölgeler değişecektir. Bunu şimdiden yazıyorum.

Bir sözüm de taraftara, Beşiktaş trübünleri eski gücünün çok gerisinde. Hala Burak ve Orhan Ak protestoları ve rahmetli Süleyman Seba’yı özlem ile anmaları vs… ama şunu herkes bilmeli ki; Rahmetliyi yuhalayanlar da, dün tribünde olanların ağabeyleriydi. Yani dönem adamı olmak yerine, Beşiktaş’ı koşulsuz karşılıksız sevmeliyiz.

Ama hakkını vermeden geçemiyecem en sevdiğim tezahürat FOPN..

Son olarak;

“Abdullah Avcı’ya güvenim tam ve bu takım bu sancılı süreçlerden sonra çok başarılı olacak…”

Bu da, burda dursun..

Saygılar…

Alper KAYMAZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here